بیانیه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران به مناسبت روز قدس

شناسه نوشته : 24755

1397/03/13

تعداد بازدید : 491

بیانیه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران به مناسبت روز قدس
روز قدس میراث گران‌بهای بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی و نشانی از عمق دوراندیشی و هوشمندی امام خمینی(ره) است که بیانگر اعتقاد و پایبندی ایشان به اندیشه وحدت و انسجام اسلامی مقابل زورگویان عرصه جهانی است.
بسم الله الرحمن الرحیم
«فَقَاتِلُوا أَئِمَّةَ الْكُفْرِ إِنَّهُمْ لَا أَيْمَانَ لَهُمْ لَعَلَّهُمْ يَنْتَهُونَ»- توبه 12
روز قدس میراث گران‌بهای بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی و نشانی از عمق دوراندیشی و هوشمندی امام خمینی(ره) است که بیانگر اعتقاد و پایبندی ایشان به اندیشه وحدت و انسجام اسلامی مقابل زورگویان عرصه جهانی است. با گذشت 40 سال از ابتکار راهبردی و آینده‌نگرانه حضرت امام خمینی(ره) در نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس، آرمان آزادی قدس شریف و حمایت از ملت فلسطین، به یک مطالبه بین‌المللی تبدیل شده است.
روز قدس دیگری از راه می‌رسد، در حالی‌که خاورمیانه بیش از هر زمان دیگری در آتش تفرقه و تروریسم می‌سوزد و جهان اسلام بیشتر از هر زمان دیگر، به درگیری‌ با تروریست ها و تکفیری‌ها مشغول است، اما رسالت و آرمان فلسطین خاموش نشده است و روز جهانی قدس، برای ما نشانه‌ای است تا آرمان قدس فراموش نشود.
امت اسلامی و مردم مسلمان ایران امسال در حالی آماده برگزاری روز جهانی قدس می شوند که استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا با دسیسه‌های جدید و همکاری سران مرتجع برخی کشورهای عربی که به عبد ذلیل و حقیر مستکبران بدل گشته‌اند، سودای نابودی امت اسلامی را در سر می‌پرورانند، غافل از آنکه امت اسلامی ثمره دلنشین انقلاب اسلامی ایران را در تمام عرصه‌های جهانی با تمام وجود احساس می‌کنند و با غرور و سرفرازی شاهد الهام ملت‌های آزاده جهان از آن هستند.
عهدشکنی عیان شیطان بزرگ آمریکا که خود را در منطقه شکست‌خورده دیده است، آخرین برگ از رفتارهای وقیحانه دولت مستکبر آن است که بیش از پیش به همه جهانیان ثابت می‌کند، آمریکا ابدا قابل اعتماد نیست.
ملت بزرگ ایران به پیروی از به مقتدای خود که فرمودند «اسرائیل 25 سال آینده را نخواهد دید و ان‌شاءالله تا 25 سال آینده چیزی به نام رژیم صهیونیستی وجود نخواهد داشت» در انتظار محو کامل این غده سرطانی امسال پرشورتر از سال‌های گذشته در روز جهانی قدس، با فریاد مرگ بر اسرائیل، خشم و نفرت خود را از رژیم سفاک صهیونیستی اعلام می‌کند.
جمعه آخر ماه مبارک رمضان، جای جای میهن اسلامی جلوه‌گاه وحدت و یکپارچگی ایرانیان غیور و غیرت‌مند برای حمایت از ملت فلسطین و تحقق آرمان آزادی قدس شریف خواهد شد و این پیام را به جهانیان به‌ویژه جبهه استکبار و صهیونیسم بین‌الملل و دشمنان اسلام ابلاغ خواهد کرد که ملت ایران با درک اهمیت عمق راهبردی انقلاب اسلامی در منطقه و جهان امروز، هیچگاه از فلسطین بعنوان مسأله اول جهان اسلام و نیز مسأله حیاتی جامعه عدالت‌خواه و صلح طلب غفلت نخواهد کرد.
مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران نیز ضمن همراهی هرساله در راهپیمایی های روزقدس، انزجار و نفرت بیش از پیش خود را از رژیم کودک کش و ظالم صهیونیستی باحضوری پرشورتر و پر رنگ تر خود اعلام می‌دارد و از همه مردم شریف، ولایتمدار و روزه دار به ویژه طلاب و کارکنان فرهیخته حوزه‌های علمیه خواهران، گروه‌ها، جریان‌ها، احزاب و تشکلها دعوت می کند بار دیگر با حضور گسترده و معنادار خود در راهپیمائی روز قدس، ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های بلند امام خمینی (ره) و پیروی از منویات رهبرمعظم انقلاب(مدظله‌العالی)، حمایت خود را از ملت مظلوم فلسطین و انزجار از صهیونیست ها و حامیان آنان را اعلام کنند.