سخنرانی مدیر حوزه‌های علمیه خواهران در افتتاحیه سال تحصیلی مدرسه علمیه خدیجه الکبری س قم

شناسه خبر : 49058

1396/06/23

تعداد بازدید : 55

سخنرانی مدیر حوزه‌های علمیه خواهران در افتتاحیه سال تحصیلی مدرسه علمیه خدیجه الکبری س قم
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور در افتتاحیه سال تحصیلی مدرسه علمیه خدیجه الکبری(س) قم گفت: حضرت علی(ع) می‌فرمایند که اخلاص داشته باشید که در این صورت کامیاب شده و به مقصود خود می‌رسید از این‌ رو باید توجه ویژه‌ای در موضوع اخلاص داشته باشید.

به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمود رضا جمشیدی با اشاره به اجر و ثواب طلبگی اظهار داشت: نیت در کارهای روزمره در کنار انگیزه خدمت به مردم سبب قرب الهی و تأثیرگذاری بیشتر بر مردم می‌شود.
وی با بیان اینکه خداوند در قرآن تأکید بر سبقت از یکدیگر در انجام کارهای نیک دارد، افزود: انسان‌ها در زندگی با انتخاب‌های زیادی روبرو هستند که برخی از آن‌ها سرنوشت‌ساز هستند و طلاب هم باید در مسیر طلبگی در کنار خیرخواهی تقوای خود را تقویت کنند.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور با تأکید بر اینکه انگیزه در بین طلاب سبب لذت بردن از سختی‌های زندگی طلبگی خواهد شد، ابراز کرد:  قدم گذاشتن در راه طلبگی توفیقی است که خداوند آن‌را به شما طلاب داده است.
وی با بیان اینکه خداوند متعال به‌وسیله اهل‌بیت(ع) پرده ابهامات را کنار زده و مسیر سعادت را روشن ساخته است، خاطرنشان کرد: خداوند به برکت اهل‌بیت(ع) از بهترین انتخاب‌های انسان پرده برداشته است تا با انتخاب‌های نامناسب به بیراهه نرویم.
حجت‌الاسلام و المسلمین جمشیدی با اشاره به اینکه در اسلام به همدردی تأکید فراوانی شده است، ابراز کرد: انسان از دیدن ظلم‌ها و جنایات اندوهگین می‌شود، از این‌ رو در اسلام به یاری‌کردن مسلمانان تأکید فراوانی شده است.
وی مسیر راه طلبگی را راه آرامش و سعادت دانست و بیان کرد: طلاب جدیدالورود باید بدانند که این مسیر راه سعادت است، به دلیل اینکه انس با حدیث و روایت موجب آرامش انسان می‌شود.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور اخلاص را یکی از ضروریات طلاب در مسیر علم‌آموزی دانست و خاطرنشان کرد: حضرت علی (ع) می‌فرمایند اخلاص داشته باشید که در این صورت کامیاب شده و به مقصود خود می‌رسید از این‌ رو باید توجه ویژه‌ای در موضوع اخلاص داشته باشید.
وی با بیان اینکه باید این نشاط اولیه که در ورود به حوزه است تا آخر ادامه پیدا کند به دلیل اینکه این راه را شیرین و پر نتیجه می‌کند، تصریح کرد: طلاب باید برای رضای خداوند تحصیل کنند اما متأسفانه انگیزه برخی افراد مدرک و مادیات است.
 مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور با اشاره به اینکه انسان نمی‌تواند به جایگاه معصومین(ع) برسد، عنوان کرد: اسلام درصدد بالا بردن منظر زندگی انسانیت است.