سخنرانی مدیر حوزه‌های علمیه خواهران در دوره تربیت مبلغ و مربی بسیج

شناسه خبر : 49103

1396/06/27

تعداد بازدید : 51

سخنرانی مدیر حوزه‌های علمیه خواهران در دوره تربیت مبلغ و مربی بسیج
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور با اشاره به آیه «كَتَبَ اللَّهُ لَأَغْلِبَنَّ أَنَا وَرُسُلِي إِنَّ اللَّهَ قَوِيٌّ عَزِيزٌ»، اظهار داشت: خداوند متعال وعده پیروزی داده است و در حقیقت در جنگ بین حق و باطل از همان ابتدا شکست باطل رقم خورد.

«حجت‌الاسلام والمسلمین محمودرضا جمشیدی» مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور در دوره تربیت مبلغ و مربی بسیج که در مجتمع فرهتگی یاوران مهدی(عج) برگزار شد، با اشاره به آیه «الَّذِينَ‌ يُبَلِّغُونَ‌ رِسَالاَتِ‌ اللَّهِ‌ وَ يَخْشَوْنَهُ‌ وَ لاَ يَخْشَوْنَ‌ أَحَداً إِلاَّ اللَّهَ‌ وَ کَفَى‌ بِاللَّهِ‌ حَسِيباً» گفت: شما پیشتازان در تعلیم و تربیت و سرداران جنگ نرم می‌باشید و باید تلاش کنید تا در سربازی ولی عصر(عج) موفق عمل کنید.
وی افزود: براساس روایات ائمه‌اطهار(ع)، علما ورثه انبیا می‌باشند و حوزه‌های علمیه نیز باید از نظر رفتاری پیامبران و انبیا‌ الهی را الگو قرار دهند و در مسیر آن‌ها حرکت کنند.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور تصریح نمود: پیامبران، بندگان صالح خدا بوده و همانند مردم، زندگی ساده و گرفتاری‌های خود را داشتند؛ اما این گرفتاری‌ها مانع یاد و ذکر خدا نمی‌شد. همه پیامبران در مقابل اقامه عدل و قسط کوتاهی نمی‌کردند. هیچ پیامبری تسلط انسان‌های ناشایست را بر حکومت نمی‌پسندید و در صورتی که شرایط قیام نداشت، از آن برائت می‌جست.
حجت‌الاسلام والمسلمین جمشیدی تصریح نمود: ما در حوزه‌های علمیه از آن جایی که ادعای پیروی و حمل میراث پیامبران را داریم، نمی‌توانیم نسبت به سلطه کفار بی‌تفاوت باشیم. اگر در گوشه‌ای از عالم به هر مسلمان و حتی غیر مسلمانی ظلم شود، ما خود را در برابر آن ظلم مسئول می‌دانیم.
وی افزود: دلیل این که شیعیان تا کنون برای سیدالشهدا(ع) عزاداری می‌کنند این است که انزجار قلبی و عملی خود را در برابر ظلمی که به ایشان شده است نشان دهند. ما نمی‌توانیم ادعای پیروی از انبیا داشته باشیم و در مقابل ستم به مظلومان سکوت کنیم.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران گفت: اگر انقلابی‌گری را از حوزه‌های علمیه بگیریم، در واقع هویت حوزه‌ها را از آن سلب کرده‌ایم. انقلاب اسلامی، تمکنی است که به برکت خون شهدا، امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب(مدظله‌العالی)، به حوزه‌های علمیه و روحانیت داده شده است.
حجت الاسلام والمسلمین جمشیدی با بیان این که همه طلبه‌ها باید بسیجی باشند، اظهار داشت: بسیجی یعنی پرچمداری در مبارزه با کفر و پیشتازی در مبارزه با ظلم؛ شما طلاب که می‌خواهید در مسیر انبیا الهی حرکت کنید، باید یک گام از دیگران جلوتر باشید و به موازات پیشرفت علمی، پیشرفت عملی داشته باشید.
وی با اشاره به آیه « كَتَبَ اللَّهُ لَأَغْلِبَنَّ أَنَا وَرُسُلِي إِنَّ اللَّهَ قَوِيٌّ عَزِيزٌ»، اظهار داشت: خداوند متعال وعده پیروزی داده است و در حقیقت در جنگ بین حق و باطل از همان ابتدا شکست باطل رقم می‌خورد. قطعا حوزه‌های علمیه و همه کسانی که در مسیر انبیا قدم می گذارند، به پیروزی نهایی خواهند رسید.