افتتاح مدرسه علمیه کوثر اصفهان

شناسه خبر : 54390

1396/09/13

تعداد بازدید : 110

افتتاح مدرسه علمیه کوثر اصفهان
افتتاح مدرسه علمیه کوثر اصفهان ساختمان مدرسه علمیه کوثر اصفهان با حضور مدیر حوزه‌های علمیه خواهران و آیت‌الله ناصری افتتاح شد.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران در مراسم افتتاح این ساختمان گفت: تعالی ارزش‌ها، سیره جمهوری اسلامی است البته این بدین معنی نیست که به همه اهداف خود رسیده‌ایم بلکه به این معنی است که همواره در این مسیر حرکت می‌کنیم؛ بنابراین حوزه‌های علمیه همواره پشتیبان و حامی انقلاب اسلام خواهند ماند.
حجت‌الاسلام والمسلمین محمودرضا جمشیدی با بیان عبارتی از توقیع امام زمان(عج) که اگر شیعیان، بر اجتماع قلوب و وفا عهدي كه با ما بسته بودند، بمانند هر آينه سعادت ديدار ما از از انها سلب نمي شد گفت: منظور از اجتماع من القلوب وحدت و باهم بودن و منظور از  وفا به عهد  استواري بر ولايت اهل بيت (عليهم السلام)است.
وی با بیان اینکه هدف حوزه‌های علمیه تعالی ارزش‌های الهی است اظهار کرد: حرکت اصلی حوزه‌های علمیه باید به سمت تعالی ارزش‌های الهی باشد و روحانیت و حوزه‌های علمیه که با کمک مردم، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را پدید آورند، هموار از انقلاب اسلامی حمایت خواهند کرد و ممکن نیست که شخص روحانی باشد ولی از ارزش‌های انقلاب اسلامی حمایت نکند.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران اظهار کرد: تعالی ارزش‌ها، سیره جمهوری اسلامی است البته این بدین معنی نیست که به همه اهداف خود رسیده‌ایم بلکه به این معنی است که همواره در این مسیر حرکت می‌کنیم؛ بنابراین حوزه‌های علمیه همواره پشتیبان و حامی انقلاب اسلام خواهند ماند.
حجت‌الاسلام والمسلمین جمشیدی خاطرنشان کرد: وقتی به سیره تبلیغی پیامبر اکرم(ص) نگاه می‌کنیم، متوجه می‌شویم که ایشان انسانی از جنس مردم بودند اما هیچگاه مسیر خود را تغییر ندادند و لحظه‌ای دست از تلاش برای رسیدن به اهداف خود برنداشتند.
وی افزود: پیامبر در میان مردم و اصحاب بودند و با رفتار و اعمال خود در مردم تاثیر می‌گذاشتند؛ ما تا زمانی که از جنس مردم باشیم و در میان مردم زندگی کنیم،‌لازم نیست که زیاد با مردم حرف بزنیم چراکه اگر مردم ببینند روحانیت در امور خیر پیش‌قدم هستند تاثیر گذار خواهد بود.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: علما و بزرگان دین، هموازه در کنار مردم بودند و همواره در کار خیر پیش‌قدم و پیشتاز بودند و امروز نیز وظیفه ما است که این مسیر را ادامه دهیم.
وی افزود: هرکدام از فعالیت‌های که در مدارس انجام می‌شود بسیار ارزشمند است چراکه همه این فعالیت‌ها در مسیر تعالی ارزش‌های الهی است.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران در پایان با بیان اینکه بیش از ۳۷هزار خواهر طلبه، در حوزه‌های علمیه خواهران سازماندهی شده‌اند، گفت: به همت خواهران طلبه در ماه رمضان سال جاری بیش از ۵۵هزار جلسه قرآنی در سراسر کشور برگزار شده است و همچنین بیش از ۷هزار نفر از خواهران طلبه به صورت مجازی، مشغول به تحصیل هستد و همه این‌ آمار‌ها بیانگر پیشرفت‌های حوزه‌های علمیه خواهران است.