کشور در حوزه مدیریت به زنان عفیفه و پاکدامن نیاز دارد

شناسه خبر : 63166

1397/05/29

تعداد بازدید : 219

کشور در حوزه مدیریت به زنان عفیفه و پاکدامن نیاز دارد
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران با تأکید بر توجه به برند علمی حوزه‌های علمیه خواهران گفت: باید تلاش کنیم تا مرجعیت علمی حوزه‌های علمیه خواهران محقق شود و همه افراد باید در این زمینه کمک کنند و نشان علمی حوزه‌های علمیه خواهران به هیچ‌وجه نباید خدشه دار شود.
به گزارش ستاد خبری چهاردهمین اجلاس سراسری مدیران مدارس علمیه خواهران، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت‌‌پور در مراسم اختتامیه چهاردهمین اجلاس سراسری مدیران مدارس علمیه خواهران که در سالن بیداری اسلامی جامعه‌الزهرا(س) برگزار شد ضمن تشکر از همه افرادی که در برگزاری اجلاس نقش داشتند اظهار کرد: در این اجلاس فرصت‌های خوبی فراهم شده است و توانستیم با مدیران مدارس و استانی داشته گفت‌وگو، هم‌افزایی و هم‌فکری داشته‌باشیم.
وی افزود: در این اجلاس بیش از ۳۰ مسئله و مشکل با هم‌فکری و مشورت نیروهای صف و ستاد به نتیجه رسید و برخی از این‌ نتیجه‌‌گیری‌ها به‌گونه‌ای است که هیچ فاصله‌ای با ابلاغ ندارد و کاملا آماده است.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران عنوان کرد: در تمام مجموعه‌های علمی و پژوهشی، کسانی که در میدان حضور دارند تجربه‌ها، چالش‌ها و راهکار‌ها بسیار خوبی دارند و خوشبختانه در این اجلاس توانستم با صد نفر از مدیران به صورت خصوصی و رو در رو گفت‌وگو کنم و از مشکلات و مسائل آن‌ها اطلاع پیدا کنم و این مسئله بسیار ارزشمندی است.
وی ادامه داد: فکر می‌کنم که این اجلاس نتایج بسیار خوبی داشت و احساس می‌کنم که با ثروت علمی بسیار خوبی این اجلاس به پایان رسیده است.
استاد برجسته حوزه‌های علمیه خاطرشان کرد: باید توجه داشته باشیم که کار همچنان ادامه دارد و باید تصمیم‌گیری‌ها مجددا کارشناسی و توسط شورای سیاست‌گذاری تایید شود و امیدواریم که بتوانیم تا آغاز سال تحصیلی جدید، نتایج را به مدارس ابلاغ کنیم.
وی بیان کرد: یکی از محور‌های اصلی مسؤولیت‌های ستاد، تمرکز بر جمع‌آوری و تنظیم تجارب برای حل مسائل و مشکلات مختلف است و امیدواریم که بتوانیم در این زمینه موفق عمل کنیم و مشکلات را برطرف کنیم.
حجت‌‌الاسلام والمسلمین بهجت‌پور با بیان اینکه اجلاس به ما ثابت کرد که می‌توانیم مشکلات را برطرف کنیم گفت: امیدوارم بتوانیم به‌گونه‌ای عمل کنیم که اجلاس سال آینده با محوریت بالنده کردن حوزه‌های علمیه خواهران برگزار شود و برای رسیدن به این هدف باید به سمت محتوا حرکت کنیم چراکه امروز انتظار از حوزه‌های علمیه خواهران توسعه محتوا و به‌روز و تخصصی کردن امور است و رفع کاستی‌ها تنها مقدمه‌ای برای رسیدن به این اهداف است.
وی با تأکید بر توجه به برند علمی حوزه‌های علمیه خواهران افزود: باید تلاش کنیم تا مرجعیت علمی حوزه‌های علمیه خواهران محقق شود و همه افراد باید در این زمینه کمک کنند و برند علمی حوزه‌های علمیه خواهران به هیچ‌وجه نباید خدشه دار شود.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران با بیان اینکه وظیفه مادری و همسری مانع علم‌آموزی بانوان طلبه نیست عنوان کرد: حوزه‌ علمیه خواهران، حوزه‌ای است که تخصصی‌‌ترین، مادرانه‌ترین و همسرانه‌ترین رفتار‌ها را دارد و هنر این است که این وظایف با یکدیگر جمع شود و این که افرادی بخواهند برند علمی حوزه‌های علمیه خواهران را پایین بیاورند، اصلا جای خوشحالی ندارد و حتی توهین است.
وی با اشاره به اهمیت انضباط در حوزه‌های علمیه خواهران ادامه داد:  انضباط‌پذیری و توجه به قانون از مرکز مدیریت آغاز شده است و تمام قوانین باید به صورت کامل اجرا شود و هرکس تخلفی از بنده و مدیران و مسؤولان مشاهده کرد، بسیار جدی تذکر دهد بنابراین هرآنچه که در حوزه‌های علمیه خواهران انجام می‌شود، باید براساس قانون باشد و اگر حوزه نتواند قانونمند باشد، درس و بحث اهمیتی ندارد.
استاد برجسته حوزه‌های علمیه خاطرشان کرد: رنگ‌ و بوی حوزه باید معنوی باشد و عطر انقلابی‌گری باید در حوزه‌های علمیه خواهران به مشام برسد؛ مدیران مدارس علمیه خواهران باید نسلی را تربیت کنند که در مدیران و مشاورانی برای بانوان و خانواده‌‌ها باشند و برای رسیدن به این هدف باید به فعالیت‌های خودجوش طلاب اهمیت بدهید.
وی بیان کرد: کشور به زنان عفیفه و پاکدامن و تربیت‌شدگان مکتب حضرت زهرا(س) نیاز دارد که بتوانند نقش‌های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و ... را بر عهده بگیرند و حوزه‌های علمیه خواهران فرصت تمرین و تجربه‌آموزی است و در این مسیر باید به نشاط و مهارت‌های زندگی طلاب توجه شود و در همین راستا تصمیم‌ گرفته شد تا 255 واحد به ۱۹۰ واحد کاهش پیدا کند و این یک فرصت بسیار استثنایی است که مدیران می‌توانند از این فرصت برای توجه به سنت‌های حوزه از جمله تقویت مباحثه استفاده کنند.
حجت‌‌الاسلام والمسلمین بهجت‌پور گفت: در گذشته مدارس اولویت سوم بودند اما با انتخاب سیاست‌ مدرسه‌محوری، مدارس به اولویت‌ اول ما تبدیل شده‌اند و در همین راستا سعی می‌کنیم تا حمایت‌های مالی نیز از مدارس علمیه داشته باشیم.